Fenyegetés, megfélemlítés vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életébe való önkényes beavatkozás esete áll fenn? A zaklatás számtalan módon megvalósítható. Az elkövető pedig a Büntető Törvénykönyv értelmében 1, 2 vagy 3 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható.
Zaklatás az, ha valaki más megfélemlítésének céljával, annak magánéletébe és mindennapi életvitelébe önkényesen beleavatkozik. Az érintett személyt időről-időre, rendszeresen vagy akár minden egyes nap háborgat, a jelenlétével, üzeneteivel vagy telefonhívásokkal zaklat.
A megvalósulásnak nem feltétele, hogy a zaklatott fél az üzeneteket vagy a hívásokat fogadja. Amennyiben más súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, az elkövető 1 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
Szintén kimeríti a tényállást, ha valaki egy másik emberrel szemben írásban vagy szóban, akár szemtől-szemben vagy a hozzátartozóján keresztül az életét vagy testi épségét veszélyeztető cselekmény elkövetésével fenyeget.
Ez esetben azonban a büntetési tétel már 2 év szabadságvesztés. A zaklatás minősített esetének számít, ha valaki a házastársát, volt házas- vagy élettársát, illetve párját, vagy a felügyeletére, gondolázására bízott, netán általa nevelt, esetleg gyógykezelése alatt álló személyt háborgat a fentebb említettek szerint.
Ahogyan az is, ha valaki a hatalmi befolyásával visszaélve, pl. az egyik beosztottját zaklatja, illetve rendszeresen megfélemlíti. Ilyenkor a büntetési tétel 2, bizonyos esetekben akár 3 évig terjedő szabadságvesztés is lehet.