Egy modern szerszámgép látványa könnyen ámulatba ejt minden barkácsolni szerető mesterembert. De nem árt meggyőződni arról, hogy érdemes-e beszerezni az adott eszközt, mert egy jó döntéssel gyakran sokat spórolhatunk. Mindenképp gondolja végig, hogy mennyi és milyen jellegű munkát tervez végezni, mielőtt gérvágó fűrészt választana. Ebből a szempontból rendkívül fontos az ár-érték arány.
Valóban megéri azt az összeget az adott berendezés vagy csak pluszba fizetünk olyan extra funkciókért, amiket valójában soha vagy csak nagyon ritkán fogunk használni az elkövetkező időszakban. Ha komoly munkára készülünk, akkor viszont kerüljük a gyanúsan olcsó változatokat, mert megtörténhet, hogy egy olyan gérvágót teszünk a kosarunkba, ami ugyan műszakilag megállja a helyét, de egy kicsivel többért egy sokkal profibb gépet vehettünk volna, ami jobban igazodik az igényeinkhez.
Bármilyen árkategóriáról is legyen szó, nagyon nem lőhetünk mellé, hogyha egy ismert gyártó termékét választjuk. Ilyen például a Scheppach, Hyundai, Einhell és a Hecht is. Ezen kívül lényeges az adott modell típusa, ami lehet asztali/kézi, elektromos, akkus illetve kombinált gérvágó. Nagyjából ebben a sorrendben növekszik az ár is típusonként. A kézi változatok jól jönnek barkácsoláskor. Ezek értelemszerűen nem tartalmaznak elektronikát, viszont sokkal precízebb vágatokat kivitelezhetünk a kialakításuknak köszönhetően, mintha egyszerű kézi fűrésszel, sarokcsiszolóval vagy dekopírral próbálkoznánk.
Az elektromos és az akkus változatok nagyon hasonlóak. Az akkus gépek használata nem helyhez kötött, viszont a munka megkezdése előtt figyelnünk kell az akku töltöttségi szintjére. Nagyteljesítményű gépek révén kiemelten fontos figyelni az akkuk állapotát, amelyek a nem megfelelő használat mellett hamar tönkremehetnek. A kábel nélküli kivitel ugyanakkor nagyon praktikus. A kombinált gérvágó különösen azoknak válik a hasznukra, akik jártasok a faipari munkákban. Jó választás a kisebb műhelyekben. A fő előnyük, hogy egyszerűen körfűrésszé alakíthatóak.