A nyílászárók beszereltetése után sokan arra eszmélnek rá, hogy a lakás szellőzését is meg kellene oldani valahogy. Könnyen előfordulhat, hogy a szakemberek a légbevezető kiépítését javasolják. Mielőtt végleges elhatározásra jutna, érdemes alaposan átgondolnia, hogy ez pontosan mivel is jár.
Amennyiben nincs tisztában azzal, hogy a légbevezető kialakításához egy nyílást kell vágni az ablakkeretbe, akkor nagy esély van rá, hogy rossz döntést hoz. Ráadásul ezzel még nem ér véget a negatívumok sora! Mivel a beérkező légáramlat hőmérséklete nem befolyásolható, ezért télen nagyon hideg, nyáron pedig nagyon meleg levegő hatol be.
A hőmérsékletkülönbség jelentős problémát okozhat, ha hozzá van szokva, hogy a mindennapjai kényelemben telnek. Ugyanakkor az sem mellékes tényező, hogy a légbevezetőn keresztül csak akkor szellőzik a lakás, ha működtet mellette egy elszívó ventilátort is.
Azt is érdemes tudnia, hogy a kintről érkező zaj csak minimális mértékben korlátozható és a nyílás nem alkalmas arra, hogy megszűrje a levegőt a kellemetlen szagoktól és a szennyeződésektől. Jogosan merül fel a kérdés, hogy akkor mi a megoldás? A mai világban szerencsére már nincs olyan probléma, amivel huzamosabb ideig együtt kellene élni.
Ebben az esetben a központi szellőztető rendszer nyújthat vigaszt azoknak, akik a fent olvasottak miatt elkeseredtek. A módszer egyik legnagyobb előnye, hogy a modern technológiának köszönhetően, nincs szükség arra, hogy tönkretegye a kiváló minőségben legyártott nyílászárókat.
A központi szellőztető rendszer hővisszanyerő képességgel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy elvegyíti a kinti és a benti levegőt. Ez a magyarázata annak, hogy a hőmérsékletkülönbség többé nem akadályozhatja meg abban, hogy alaposan felfrissítse a helyiségek légterét.
A központi szellőztető rendszer kiépítése mindenkinek ajánlott, aki fontosnak tartja az egészséges életvitelt. Elég, ha csak belegondol, hogy milyen hátrányokkal jár, ha hosszú időn keresztül nem a megfelelő minőségű levegőt lélegzi be a házban.