A nyílászáróknak mindig fontos szerep jut. Nem csupán esztétikai értelemben határozzák meg a ház arculatát, hanem szigetelés szempontjából is óriási mértékben hozzájárulnak az adott épület hő-megtartásához. Az ajtók díszítésének több módozata is van. Nem is gondolná, hogy hányféleképpen színezhető ki egy beltéri ajtó. Az üvegrésszel rendelkező típusok sok esetben jobban mutatnak a teljesen faanyagból készülteknél, viszont az utóbbiak is színezhetőek.
Ennek a módszernek pácolás a neve. Az eljárás szálirányban történő csiszolással kezdődik. A csiszolófelület szemcsemérete meghatározhatja a felületre vitt színárnyalatot, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy milyen fából készült a kezelt ajtó. A pác felhordása történhet szórással illetve visszatörléses módszerrel egyaránt, de egyes esetekben mártással, hengeres és szokványos ecsettel is kivitelezhető a dolog.
Attól függően, hogy az adott térben mekkora a páratartalom és a fennálló hőmérséklet, a száradásra legfeljebb 2-6 órát kell várni, viszont egy acetonos keverésnél még ennél is rövidebb idővel lehet számolni. A különféle fából készült ajtók, még ha csak beltériek is, bizonyos időközönként ápolásra szorulnak. Lakkozás által hosszú évekkel kiterjeszthető az élettartamuk.
Olyan fajtákat különböztethetünk meg, mint a nitró, poliuretán, akryl, poliészter vagy vizes bázisú lakk. Ennek a megválasztását elsősorban a háziaknak az elvárásai határozzák meg, vagyis milyen felületet kívánnának elérni. A csiszolás több technikával is elvégezhető. Történhet kézzel és géppel egyaránt. A faápolás szempontjából a leginkább kézenfekvő, ha minél nagyobb finomságú csiszolópapírt használunk. A Szalafa katalógusában sokféle pác színárnyalat szerepel, viszont Ön egyedi, igény szerinti pácot is készíttethet magának. Miután a cégnél dolgozó szakemberek elvégezték az új szín kikísérletezését, akkor a mintát a megrendelő által megadott címre postázzák és csak az ő beleegyezése után kezdik meg a gyártást. Amennyiben kérdése van, kérje bátran munkatársaink segítségét!